Докажан трик: Пеглањето со фолија е пет пати побрзо од класичното!

20 јули, 2021
92048b8efab7506dc19b75e5b6126e2c561328b5

Не купувајте намерно работи што не се пеглаат, обидете се со фолија.

Пеглањето облека на тропски температури е вистинска тортура, но овој процес можете да го забрзате со употреба на алуминиумска фолија. Ставете ја помеѓу навлаката и даската за пеглање така што сјајниот дел да биде свртен нагоре. Ќе го скрати времето на пеглање бидејќи топлината ќе се рефлектира од фолијата и ќе се пегла од другата страна на облеката.

Оние кои го испробаа овој трик велат дека „заштедиле“ пет пати повеќе време, па им биле потребни само три минути да испеглаат кошула, а не 15 како порано.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi