Доктор откри четири трикови кои ќе им помогнат на тинејџерите да пораснат до посакуваната висина (ВИДЕО)

3 март, 2021
ДОКТОР

Д-р Брајан Боксер Волчер, на Тик Ток, одговори на прашање од еден од корисниците, дали висината е наследна или постои можност нешто да се направи за да бидете повисоки. Тој тврди дека само 60 проценти од висината е поврзана со генетиката, што значи дека можеме да влијаеме на другите 40 проценти самостојно.

Првиот и најважен услов е да спиете околу осум часа. Што е најважно во тинејџерскиот период, затоа што тогаш вашето тело ослободува хормони за раст, а потоа растете – рече тој. Вториот трик е во млекото. Пиењето кравјо млеко влијае на хормонот за раст и им помага на тинејџерите да растат. Третиот совет е кревање тегови. Последниот трик за повисок раст е правилното држење на телото.

Погледнете го видеото!

@brianboxerwachlermd

Reply to @drippy_moises Is height all genetics or can you do something to get taller? #taller #growtaller #growth #doctorsoftiktok

♬ original sound – Dr. Brian Boxer Wachler, MD
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris