Домашен шампон од кокос: Се прави брзо и едноставно, а притоа е вистинско освежување за косата

22 јули, 2021
513927a708d4d8f5c7c11ae6c24748a9f612cef3

Кокосот и неговите екстракти често се користат во шампоните, бидејќи содржи лауринска киселина што го прави добро средство за чистење. Кокосовото масло може да навлезе во коренот на косата и да ја зајакне одвнатре.

За овој рецепт потребни се малку состојки и потребни се околу пет минути.

Рецепт:

  • ¾ чаша вода
  • ½ чаша кастилјански сапун
  • 2 лажички сол
  • 2 лажици кокосово масло
  • 2 лажички масло од јојоба
  • 20 капки мирис на кокосово масло


Постапка:

Истурете го кастилијанскиот сапун и нежно мешајте, без да создадете премногу пена. Додадете ја солта и добро измешајте. На крајот, додадете ги маслата и мешајте додека добро не се соединат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi