Ѕвездата од филмовите за возрасни откри која грешка паровите најчесто ја прават во кревет

12 септември, 2021
Screenshot 2021-09-12 174043

Ако барате сексуален совет, тогаш некои од професионалците од сексуалната индустрија би можеле да ви се најдат. Бидејќи сексот им е секојдневие, актерите од 18+ филмовите знаат многу корисни трикови, а во интервју за „Whimn“, еротската sвезда Даиза Морган откри грешка што многу парови ја прават во кревет.

Таа вели дека големата грешка на многу жени е што одбиваат да користат лубриканти, така што сексот може да биде малку непријатен поради потешката пенетрација. Исто така, може да предизвика триење или иритација, што не е чувството што го сакате кога им се препуштате на страстите со партнерот.

Даиза вели дека самата не користела лубриканти додека не започнала да работи во индустријата за филмови за возрасни, а сега не може да го замисли сексот без нив.

„Верувам дека постои чудна стигма што преовладува кај жените кои користат лубриканти – тоа е „показател“дека стареете. Погрешно! Без оглед на возраста, нивото на хормоните или влажноста, дополнителното подмачкување никогаш не е лошо. Тоа го прави сексот многу попријатен“, објаснува таа.

Таа посочи дека и постојат многу различни видови лубриканти, така што секоја жена може да најде некои по нејзин вкус, и смета дека најдобрите се оние на база на вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi