Една шолја ЧАЈ го решава проблемот со ЕРЕКЦИЈАТА

14 септември, 2021
2757cea789e522b6fa241aa8141a08759d65b8d9

Зелениот чај има корисен ефект врз нашето здравје, но овој чудесен пијалок се препорачува за мажи бидејќи ја подобрува ерекцијата.

Тајната е во моќниот антиоксиданс наречен епигалокатехин галат, покажа една студија.

Зелениот чај ја чисти кожата и помага во борбата против мозолчињата и брчките, па затоа не е изненадувачки што се користи во многу козметички третмани и препарати. Споменатиот антиоксиданс помага да се исфрлат слободните радикали од телото, кои можат да го уништат колагенот, да предизвикаат воспаление, да ја оштетат кожата на лицето и да го забрзаат стареењето.

Исто така, редовната конзумација на зелен чај може да придонесе за поефикасен тренинг, чија сила и издржливост во голема мера зависат од снабдувањето на телото со кислород.

Студијата објавена во стручно списание покажа дека епигалокатехин галатот може да го зголеми снабдувањето со кислород во телото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi