ЕДНАТА ОПЦИЈА Е ПОЗДРАВА: Знаете ли која е разликата помеѓу американскиот и европскиот доручек?

24 мај, 2021
Opera Snapshot_2021-05-24_030812_media.pink.rs

Појадокот е многу важен оброк – може да ви го разубави или расипе денот.

Сепак, овој утрински оброк се разликува по нациите, но исто така и по континентите. Истражувањата покажаа како изгледа појадокот во Америка и Европа.

Шведскиот појадок вклучува јајца и намаз од риба или зеленчук, додека на Исланд луѓето денот го започнуваат со овошје, житарици и јогурт. Шпанците имаат карактеристичен тост со маслиново масло и домат.

Експертите наведуваат дека овие верзии на појадок се многу здрави и хранливи, додека во Америка тоа не се зема предвид.

Луѓето во Америка го третираат појадокот како десерт. Нивниот појадок се состои од голема количина шеќер, што во голема мера ги надминува границите на дозволениот дневен внес.

Појадокот е многу важен оброк – може да ви го разубави или расипе денот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi