Експерт советува: Како за две секунди да процените дали да раскинете или да се омажите за него?

4 јули, 2021
Ljubavni-par-1-2048x1365

Најважно е да бидете искрени со себе

Во секоја врска има момент кога треба да застанете и да си го поставите прашањето: Што понатаму?

Кога ве занесуваат емоциите, понекогаш е тешко да одлучите дали вашиот партнер е „вистинскиот“ или само еден од мажите што ќе поминат низ вашиот живот.

Експертот за врски Јана Хокинг тврди дека има докажан начин да ја тестирате иднината на врската.

– После некое време во врската, тоа е обично период од најмалку три месеци, добро ги разгледувам мажите со кои сум во врска и се замислувам на својата венчавка да одам кон него – вели Јана и продолжува:

– Се прашувам, ако дојдам на нашата венчавка и го видам како ме чека, дали ќе заблескам и ќе бидам презаситена од возбуда … И дали ќе се запрашам: По ѓаволите, колку среќа имав што најдов вакво момче.

– Или ќе си речам: Па, добро, тој изгледа како добра личност и ќе имам пристоен живот со него, па ајде да го сториме ова – објаснува Холинг и напоменува дека ако ја одберете првата опција, треба да останете со вашето момче, но ако ја изберете втората, време е да раскинете.

– Втората опција не ви нуди незаборавна љубов, таа ви нуди безбедна љубов. И, се прашувате дали ова е навистина она што го сакате – заклучи Јана Хокинг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi