ЕКСПЕРТИТЕ ОТКРИВААТ: Ставете ЛУТА ПИПЕРКА во чорапите и ќе се решите од овие 2 многу опасни здравствени проблеми!

17 март, 2021
cili shutterstock_343609895_1000x0

Необичен, но неверојатно добар трик!

Експертите велат дека е добро да се јаде лута пиперка повремено и умерено, бидејќи содржи капсицин, кој ја забрзува циркулацијата во организмот.

Меѓутоа, ако не сакате да јадете луто, постои уште еден начин да ја подобрите циркулацијата – ставете лута пиперка во чорапите и облечете ги. Кога капсицинот што го содржи пиперка ќе дојде во контакт со кожата, крвните садови ќе се прошират и циркулацијата ќе се зголеми.

Најдобро е да го направите ова навечер и да спиете така, а експертите истакнуваат дека тоа ќе ви помогне да заспиете побрзо и да спиете подобро, па затоа ќе убиете две муви со еден удар.

Наједноставен начин е да ставите лута пиперка во прав во чорапите, но не претерувајте, бидејќи во тој случај може да ви стане премногу жешко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris