ЕЛИКСИР ЗА ЗДРАВЈЕ: Мешавина од 3 состојки која ќе ви го спаси животот!

9 април, 2021
so-biber-i-limun-mogu-da-rese-ovih-10-problema-bolje-nego-bilo-koji-drugi-lek_1000x0

Постојат многу докази дека лимонадата од куркума и бибер го подобрува расположението и ја убива депресијата.

Состојките потребни за овој напиток од четири чаши се како што следува: 4 чаши ладна вода, 2 лажички куркума во прав, 4 лажички јаворов сируп или мед, 1 лимон или лимета, 1 портокал и прстофат црн пипер. Ставете ги сите состојки во стаклена тегла и добро измешајте. Пијте го свеж бидејќи сокот не треба да стои повеќе од еден ден, а се препорачува да се чува во фрижидер.

Една чаша од овој сок на ден е доволна за подобрување на расположението, зајакнување на имунитетот и чистење на вашето тело. Исто така, сокот се препорачува за оние кои сакаат да ослабат, бидејќи ги топи килограмите со забрзување на метаболизмот.

Губење на тежина

Направете мешавина од една четвртина лажица црн пипер, две лажици сок од лимон и една лажица мед. Измешајте сè во чаша топла вода и пијте секое утро за да го забрзате метаболизмот.

Забоболка

Измешајте половина лажичка мелен пипер и половина лажичка масло од каранфилче и ставете го на болен заб.

Гадење

Вознемирениот стомак се третира со црн пипер, а гадењето со лимон. Затоа измешајте лажица сок од лимон и бибер во топла вода. Пијте полека додека не почувствувате како минува гадењето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris