Есен во боја на цимет, капучино и чоколадо: 4 модни комбинации кои веднаш ќе ги засакате!

4 септември, 2021
shutterstock1709294872-830x0

Кафеавата боја во сите нијанси е официјално есенски тренд. Иако есента сеуште не дошла, дождливото време не споменува дека новата сезона е близу, а ние веќе ставивме облека во разиграни бои на високите полици на гардероберите.

Кафеавата боја немаше голема репутација, а главниот проблем беше што да се комбинира со неа. Како и да е, времињата се сменија и речиси се е дозволено, па често може да се види некогаш незамислива комбинација на црвена и розова или жолта и виолетова боја кај дамите кои се свесни за модата.

Ако не сте личност која сака да експериментира со бои, тогаш идеално решение за вас е целата облека да биде кафеава или беж, но во различни тонови.

  1. Во кафеава боја од глава до пети

Иако навидум е незабележително и здодевно, палетата на земја оваа есен ќе создаде еден од најлуксузните и најпосакуваните трендови во сезоната – нијанси на кафеава боја. Оваа комбинација е совршен пример за тоа како можете да изгледате убаво само во една боја.

  1. Џемпер-фустан

Повторно сме во тој период од годината кога џемперите се меѓу најпопуларните парчиња облека. Со овој лесен џемпер фустан, можете да комбинирате и плитки и длабоки чизми, а одлично ќе изгледате и во рамни чевли.

  1. Три нијанси на кафеава боја

Популарното „плишано“ палто и оваа сезона ќе биде апсолутен хит. Лесно се комбинира со класични фармерки, џемпер и здолништа, а идеален е и за одење на состанок со пријателите или забава. Можете да го носите и со коктел фустан и бели чизми.

  1. Невообичаена беж јакна и тесни кафени панталони

Кој рече дека деловниот стил мора да биде здодевен? Невообичаена јакна која е беж на едната половина, а карирана од друга е совршена во комбинација со тесни кафени панталони и интересна чанта.