ЕВЕ КАДЕ ГРЕШИТЕ! Тестото за палачинки СЕКОГАШ ќе ви биде совршено со помош на ЕДЕН ТРИК!

28 август, 2021
276242_pancakes-3926009-960-720_f

Палачинките се десерт што сите го сакаат. Тие се меѓу омилените посластици во многу домови, а особено им се радуваат децата.

Сите го знаете стандардниот рецепт за палачинки и лесно е да се направи.

И покрај напорите, на многумина им се случува нивниот омилен десерт да не излезе онака како што сакале. Но, со помош на еден трик и малку поинаква подготовка на смесата, палачинките секогаш ќе испаднат совршени.

Направете ја смесата за палачинки на вообичаен начин, со мала промена така што ќе ги одделите белките од жолчките. Во смесата изматете ги жолчките и оставете ги белките настрана. Кога ќе ги ставите сите состојки (освен белките од јајцата) во смесата, добро измешајте ги. Направете изматен снег од белките (така што нема да биде ниту мек, ниту цврст). Полека додајте ги изматените белки во смесата.

Токму овој изматен снег ќе им даде пенлива структура, мекост и фантазија на вкусот. Ќе бидат толку совршени што дури и кога ќе се изладат и стојат повторно ќе бидат убави.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi