ЕВЕ КАКО ДА НАПРАВИТЕ ЦЕЛОСНО ПРИРОДЕН ДЕЗОДОРАНС: Подготовката е едноставна, а се што ви треба е кора од лимон!

2 август, 2021
2626953_profimedialimun-2_ls

Сите веќе знаат многу за важноста на лимонот, а дали некогаш сте се обиделе да направите сосема природен дезодоранс од неговата кора?

limun

Кората од лимон е едно од „богатствата на домаќинството“ што не треба да го фрлите. Со негова помош, меѓу другото, можете да направите природен дезодоранс.

Не се потребни посебни вештини. Овој природен препарат ќе го направите лесно и сигурно ќе бидете задоволни со неговите ефекти.

За почеток, направете чај од кора од лимон.

Откако чајот добро ќе се излади, на парче чист памук нанесете го под пазувите наместо купениот дезодоранс. Остатокот од тинктурата чувајте го во фрижидер и користете го по потреба.

Limun
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi