ЕВЕ КАКО ЈАПОНЦИТЕ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИ: Ова е навистина неверојатно!

13 октомври, 2021
196621_shutterstock-1019244352_ls

Кога јапонска компанија е во тешка ситуација, првиот човек што ќе биде отпуштен е нејзиниот претседател. Ако ситуацијата стане уште посериозна, тој прв ќе поднесе оставка. Во Јапонија, тие не започнуваат со отпуштање на обични вработени – Јапонците веруваат дека нема лоши војници, има само лоши генерали. Промената започнува со лична одговорност.

Јапонците велат: „Ако во вашиот живот немало криза што е тешко да се преживее, треба да го купите ова искуство за многу пари“.

Овие вредни луѓе знаат дека мудроста не доаѓа кај некоја личност при раѓање или со возраста.

Мудроста е искуство стекнато во тешки ситуации, а со тоа доаѓа и разбирање на животот.

И тие исто така велат: „Мудрец е оној кој мирно гледа на светот, без разлика што се случува“.

Љубовта, како и мудроста, не им се случува на сите одеднаш. Веројатно треба да ја заработите. И ако мажот никогаш не сакал, туку прифатил само нечија љубов, ја изгубил вистинската љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris