Еве зошто вечерва да ставите лук под перницата

22 август, 2021
bijeli-luk-cesnjak

Лукот не е баш пожелна намирница која би ја разгледале како помош за акција во спалната соба. Но сега не станува збор за тоа, туку за сосема спротивна „активност“.

Ако имате проблем со спиењето, несоница, токму ликот ќе ви помогне.

Исчистете едно или две чешниња лук и ставете ги под перница. Веројато ви зучи чудно, но пробајте.

На порталот „Tips &tricks“ наведуваат дека тоа ќе има смирувачки ефект и ќе ви помогне полесно да потонете во сон.

Притоа имајте на ум дека до ас ќе допре слаб мирис на лук кој ќе ве смири, сосема доволно за да спиете цела вечер.

Освен тоа, квалитетот на вашиот сон ќе се подобри, па во текот на ноќта нема да се будите и да имате испрекинат сон.

И не, нема да смрдите на лук, ниту вие ниту вашата спална соба. Звучи како добра идеја, зарем не?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi