Фантастичен трик: Еве зошто треба да ставите мокар сунѓер во микробранова печка

1 август, 2021
Screenshot 2021-08-01 165150

Важен фактор за чистење на куќата е да се осигурате дека алатките што ги користите се исто така чисти

Едноставно ставете влажен сунѓер или крпа во микробранова печка 30 секунди за да ги отстраните бактериите.

Почекајте една или две минути пред да ги извадите бидејќи ќе бидат жешки.

Ако немате микробранова печка, можете да ги ставите крпите за чистење во машината за перење алишта, а сунѓерите во машината за миење садови, иако тоа ќе потрае подолго.

Обидете се да ги исчиститете сунѓерите и крпите по секоја употреба за да спречите акумулација на несакани бактерии на површината. Во зависност од тоа колку често ги користите, сунѓерите за чистење треба да ги заменувате неделно, само за да бидете сигурни дека нема акумулација на несакани бактерии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris