Фантастичен трик: Ова е најлесниот и најбрзиот начин да го исчистите блендерот!

20 септември, 2021
Screenshot 2021-09-20 041034

Ви носиме брз трик како да постигнете совршена чистота на блендерот!

Состојки:

1 лимон
неколку капки течност за миење садови
топла вода

Постапка:

Дамките што остануваат на блендерот и после миење може да бидат резултат на тврда вода. Решението што ќе го врати сјајот на вашиот уред е скриено во егзотично овошје – лимон. Наполнете го блендерот до половина со топла вода, истурете капка течност за миење садови и еден сецкан лимон. Вклучете го блендерот и промешајте околу една минута, потоа исплакнете ја смесата и само исплакнете со вода.

Можете исто така да користите оцет наместо лимон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris