ФЕНГ ШУИ СОВЕТИ: Како да користиме БЕЛА боја во домот?

28 август, 2021
7e9c93e639d3bb6c0815c8c8c8186931ff528050

Во фенг шуи, можеме да користиме бои во куќата за да создадеме позитивна енергија. Белата боја значи чистота, јасност и убава енергија.

Бела боја во куќата

Белата боја е присутна во сите спектари на бои. Се рефлектира и буквално може да го осветли и прошири просторот визуелно и енергично.

Кујната

Кујната е одлично место за користење бела боја. Можете да изберете бели кујнски елементи, како што се кабинети, работни површини и плочки.

Бања

Друга просторија каде белата боја работи добро е бањата. Според фенг шуи, бањата е поврзана со „ритуал“ на чистење и прочистување, а белата боја оди добро со тоа чувство. Сигурно сте забележале дека повеќето бањи се бели.

Бели рамки за слики

Сликите се еден од најчестите начини за украсување на домот. Тоа е начин да додадете личен стил во секоја просторија во куќата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi