ФЕНОМЕНАЛНО АЛТЕРНАТИВНО РЕШЕНИЕ: Трик против комарци што го обожаваат МИЛИОНИ

25 јуни, 2021
323607_komarac-shutterstock-1483138139_ff

Ако не сакате да потрошите мало богатство на скапи препарати, еве природно и алтернативно решение

Сезоната на комарци започна и сите знаеме колку тоа може да биде напорно. Сепак, постои едно корисно, алтернативно решение.

Сè што ви треба е масло од чајно дрво. Тоа е повеќенаменско средство кое е одлично за заштита од разни инсекти. Нанесете го директно на кожата: неколку капки на вратот или рацете ќе бидат доволни.

Ако користите шишенце, истурете 60 мл чајно дрво во шише од 200 мл и наполнете го со вода, по можност дестилирана.

Можете да накапете масло од чајно дрво на крпи и да ги распоредите во различни простории.

Покрај тоа, маслото од чајно дрво го подобрува здравјето на кожата и ги ублажува кожните проблеми.

Лаванда, лук, јаболков оцет исто така можат да помогнат …