ФИЗИЧКИОТ ИЗГЛЕД СЕПАК НЕ Е НАЈВАЖНОТО НЕШТО: Еве што мажите прво забележуваат за време на интимниот однос

12 октомври, 2021
Screenshot_3

Жените со часови се подготвуваат за првиот секс со новиот партнер, покажа истражувањето кое даде интересни резултати.

Имено, просечното време за подготовка за секс е шест часа. Меѓутоа, според едно истражување за тоа што мажите забележуваат кај жените за време на првиот секс, се покажало дека сите тие шест часа се чини дека се потрошени залудно.

Од физичките атрибути, мажите, се разбира, ги забележуваат задникот и градите, а покрај тоа, нивните очи се важни – кои се спомнати најмногу во истражувањето, дури и повеќе од првите две споменати работи.

Понатаму, тие се заинтересирани колку жената е расположена да преземе иницијатива во сексот што навистина им се допаѓа, бидејќи на тој начин можат добро да го проучат својот нов партнер.

На крајот, самодовербата пред страста во кревет е поважна од нијансите на физичкиот изглед. Самодовербата е првото нешто што мажите го забележуваат кога жената се соблекува.

Поткожните влакна или неуредно издепилираните нозе никој нема да ги забележи при задушеното светло, но самодовербата се чувствува.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris