Фризерка од Македонија ги помести границите: Фризурите што ги прави се нереални

3 февруари, 2021
frizure-3-830x0

Трендафилка Кирова од Македонија е уметник во плетење коса, а пред само неколку години имаше работа што не беше далеку од правење неверојатни плетенки.

Како господар на економијата и со искуство како ревизор, таа тешко можеше да замисли дека нејзиниот живот наскоро ќе се промени целосно.

Денес таа е препознатлива уметничка која прави незамисливи фризури кои ги оставаат луѓето без здив, а бројот на нејзините посетители на Инстаграм расте од ден на ден.

Таа започна да прави плетенки во бременоста, а потоа со текот на времето сфати дека овој вид креативен израз “ја лаже “и дека токму тоа треба да се посвети професионално.

Нејзините уметнички дела изработени од коса можете да ги видите во галеријата:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi