Фризерот на ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ откри ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК за густа, јака и здрава коса, БЕЗ ОПАЃАЊЕ! (ВИДЕО)

10 септември, 2021
profimedia-0561249855

Сите беа воодушевени!

Голем број мажи и жени се соочуваат со проблемот на губење на косата.

Покрај тоа, здравата и негувана коса е нешто што секој го посакува. Сепак, многу фактори можат да предизвикаат проблеми со губење на косата или проретчување.

Само некои од нив се: стрес, хормонални пореметувања, конзумирање на одредени лекови, апчиња за контрацепција или недостаток на железо.

Крис Аплтон, познат фризер, откри дека во својата работа користи професионален спреј за да ги покрие израстоците и побелената коса.

Многу е лесно да се примени и веднаш го покрива израстокот, а добрата работа е што секогаш можете да го носите со себе, имајќи предвид дека го има и во аптеките, односно не се работи за третман во фризерски салон.

Покрај тоа што го покрива израстокот и седата коса, се чини дека овој одличен производ има и друга функција, за која самиот Крис го користи.

Имено, тој го користи спрејот за израсток за да создаде илузија за погуста коса.

Она што треба да го направите е да изберете нијанса на спреј за прскање која одговара на бојата на вашата коса, поточно бојата на коренот, а потоа нанесете го спрејот на местата на косата каде што се гледа скалпот, во пределот близу до патецот. Ова ќе создаде илузија за погуста коса, а трикот се прави за само неколку секунди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi