Генијален трик: Еве како да го одзатнете мијалникот со прашок за пециво

14 јули, 2021
Screenshot_5

Најголемиот кошмар од сите домаќинки е запушен мијалник. Ако забележите дека водата од мијалникот полека се испушта, веднаш реагирајте

Не ви требаат хемикалии за овој трик, туку само три состојки што мора да ги имате во кујната. Прво, исцедете ја водата од мијалникот и истурете вреќа прашок за пециво и сода бикарбона преку решетката во одводот, како и лажица сол.

Потоа прелијте го со 2 литри врела вода. По 20 минути, мозоци треба да се ослободат. Исцедете ја чешмата и проверете.

Повторете ако е потребно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi