Генијален трик за убавина го полуде Инстаграм: Еве како можете сами да го направите тоа

22 февруари, 2021
1410261

Никогаш нема доволно трикови за убава кожа, а советот што го покажа блогерката Тина Крег на својот Инстаграм профил е нешто што навистина вреди да се испроба

Трикот на генијалната блогерка стана вирален откако таа ги покажа придобивките од користењето на таканаречената техника. „глазура на кожата“.

Многу зависници од убавина решија да ризикуваат и да испробаат нов трик што ги полуди сите, бидејќи ветува сјај за само неколку минути.

Инфлуенсерката за убавина од кожата на Инстаграм, Тина Крег привлече големо внимание на Интернет и доби илјадници лајкови и прегледи.

Нешто слично порано не научи руската манекенка Ирина Шајк, која ги решава проблемите со пределот на лицето и очите со коцка мраз, додека Кејт Мос се колне во миење со ладна вода, што ја стимулира циркулацијата и позитивно влијае на тонот на кожата . Но, оние со чувствителна кожа се жалат дека мразот е премногу агресивен за нивната кожа, па блогерот Тина ги прилагоди своите совети за убавина.

Како функционира нејзиниот трик за убавина?

Воопшто не е комплицирано. Истурете и замрзнете млеко од кокос, бадем или овес во пластичен сад. Нежно масирајте го лицето со кружни движења.

Ако вашата кожа е чувствителна по третманот, измијте го лицето со млака вода.

Тина вели дека го користи овој трик секој ден, но секоја кожа е различна и дека за секој случај прашувате совет од вашиот дерматолог.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi