ГИ СУШИ МОЗОЛЧИЊАТА, ГО ОТСТРАНУВА ЦРВЕНИЛОТО: Еве како да подготвите маска од квасец, ЕФЕКТОТ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ!

8 август, 2021
profimedia-0094579821

Длабоко чисти и освежува

Маските за лице од квасец со право може да се наречат подмладувачки, тие одговараат на сите типови кожа и можат да направат неверојатни работи за многу краток временски период.

Квасецот содржи многу витамини (Б, Ц, ПП), минерали (цинк, калиум, магнезиум и фосфор), што во комбинација со други аминокиселини и ензими ја прави кожата мазна, а тенот изедначен.

Миење на лицето

Пред да ја нанесете маската на лицето, добро напарете го за да се отворат порите. Зовријте вода и ставете го садот на стабилна површина. Треба да бидете над него 5 до 10 минути, затоа заземете удобна позиција. Кога го испарувате лицето, покријте ја главата со крпа, која исто така ќе паѓа над садот, така што водената пареа ќе влезе директно во вашата кожа. На овој начин, вашите пори ќе се отворат, што ви овозможува длабоко да ги исчистите.

Важна забелешка:

Секогаш користете свеж пивски квасец, а не сув.

Фина кадифеност, чистота и помалку брчки е она што можете да го очекувате кога редовно ја користите оваа маска!

Начин на подготовка

Измешајте мала количина квасец со топла вода, така што ќе добиете хомогена смеса, а потоа нанесете на исчистено лице. Оставете ја маската од квасец целосно да се исуши. При плакнење, исплакнете со ладна вода. Доволно е да ја користите оваа маска еднаш или двапати неделно, на тој начин ќе спречите појава на мозолчиња и црни точки на лицето.

Откако ќе ја исплакнете маската од лицето, неизбежен чекор е да нанесете хидратантна крема, не заборавајте го тоа!

По првата апликација, ќе забележите како вашата кожа ќе биде мазна, помека и попријатна на допир, а доколку имате мозолчиња, оваа маска ќе ги исуши.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi