Го чуваат срцето, видот, мозокот, а се борат и против ТУМОРОТ: Еве кои придобивки ги имаат МАСЛИНКИТЕ!

13 септември, 2021
327626_profimedia0341138433_ff (1)

Во грчката митологија, моќните маслинки се сметале за храна на боговите, а нивните лековити својства се познати уште од античките времиња.

Маслинките содржат антиоксиданси, полифеноли, флавоноиди кои се борат против воспалението и слободните радикали, и се препорачува да ги консумирате секојдневно.

Тие се богати со железо, витамини А и Е, калциум, натриум, влакна.

Ако јадете неколку овошја за време на појадокот, може да очекувате многу здравствени придобивки.

  1. Подобрување на концентрацијата
  2. Енергија
  3. Забавување на стареењето
  4. Елиминирање на запушувања во телото
  5. Превенција на срцеви заболувања
  6. Намалување на алергиите
  7. Превенција на тумор
  8. Го чуваат видот
  9. Намалување на болката
  10. Спречуваат расипување на забите

Маслинките, исто така, можат да бидат одлични за луѓето кои сакаат да изгубат неколку килограми, затоа додајте неколку маслинки покрај свежата салата и зеленчук.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi