ГО ОТСТРАНУВА СИОТ КАТРАН И ТОКСИНИ ОД БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Направете моќна домашна напивка која ја препорачуваат и лекарите

27 јули, 2021
Opera Snapshot_2021-07-27_045232_www.alo.rs

За овој еликсир на здравјето за чистење на белите дробови ви требаат:

  • 400 грама лук
  • 1 литар вода
  • 400 грама шеќер (ако сакате поздрава верзија, користете мед или јаворов сируп)
  • 2 лажици куркума
  • ѓумбир корен со големина на палец

Подготовка:

Додадете шеќер во водата, ставете на оган и оставете да зоврие. Исечете ги главите на лукот на четвртини, исечете го коренот ѓумбир и додадете ги и двете во засладената вода. Кога смесата повторно ќе зоврие, додадете куркума и намалете го огнот на ниско ниво. Оставете ја смесата да се свари додека количината на вода не се намали за половина. Потоа процедете го и истурете во стаклена тегла.

Кога е целосно ладен, ставете го во фрижидер. Земете две лажички од еликсирот наутро на празен стомак и навечер два часа по оброкот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi