Голема грешка: Не треба да ги чувате овие четири растенија во вашиот дом, еве зошто

18 август, 2021
Screenshot 2021-08-18 181658

Според фенг шуи, постојат растенија кои се способни да ја црпат позитивната енергија од нашиот дом и затоа не треба да се чуваат дома.

Обрнете внимание на овие растенија кои можат да ви донесат лоша енергија, но и недостаток на пари:

1. Монстера – Според фенг шуи, овој цвет е крајно неповолен за луѓето. Се верува дека ова растение никогаш не треба да се чува во спалната соба, бидејќи може да доведе до несоница.

2. Бршлен е растение кое според фенг шуи треба да се чува надвор. Ако барате нова љубов, не треба да го чувате ова растение во вашиот дом.

3. Кактус – Од една страна, тие штитат од зрачењето на компјутерските монитори и се сметаат за магичен талисман против токсични луѓе, но има и негативна страна. Кактусот ја плаши љубовта, ги лади чувствата, негативно влијае на интимниот живот… Особено не се препорачува чување кактус во спалната соба.

4. Бегонијата е моќен енергетски вампир. Ова растение не се чува во куќи каде што некој живее сам, туку само во домови каде кружат голем број луѓе. Се верува дека е особено погоден за дом кој често прима гости, бидејќи бегонијата ќе ја исчисти и ќе ја исцица негативната енергија на другите.

Од друга страна, тоа е цвет кој има силен енергетски ефект, затоа не треба да го чувате дома ако живеете сами.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi