Хидратантните креми нема да бидат доволно: Со овие МОЌНИ намирници ќе ја нахраните КОЖАТА за време на есенските денови!

4 септември, 2021
318069_shutterstock-1175782627_ff

Често под влијание на козметичката индустрија и бројните серуми и навлажнувачки емулзии, забораваме на важноста од конзумирање свежо овошје, зеленчук и јаткасти плодови што ќе го нахранат телото одвнатре, што според еминентни експерти за козметологија е многу поефикасно отколку трошењето пари на разни креми со витамин Ц, Е и ретинол.

Есента официјално доаѓа наскоро, и тој период може да влијае на кожата на лицето и телото, а ние често може да забележиме црвенило, првут и груба кожа, но ова можете да го решите со вообичаениот гел од алое вера и овие намирници кои се многу ефикасни.

  1. Бадеми
  2. Брокула и кељ
  3. Портокал
  4. Папаја
  5. Моркови
  6. Спанаќ
  7. Бразилски орев
  8. Дива аронија
  9. Авокадо
  10. Грчки јогурт

Ако ги вклучите во секојдневна употреба, вообичаените проблеми со кожата ќе станат минато, а природата секогаш го има најдоброто решение за нас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi