ХИТ ВО СВЕТОТ НА УБАВИНАТА! Ако се миете со кисела вода, постои едно ПРАВИЛО што МОРА да го знаете!

10 август, 2021
461143_prskanje_f

Кога станува збор за негата и убавината, дамите се подготвени на се за да изгледаат подобро. Во Јапонија, методот за чистење на лицето со кисела вода е популарен веќе долго време…

Ако се миете со кисела вода поради минералите што ги содржи, постои едно правило што треба да го знаете.

Дерматолозите велат дека јаглерод диоксидот што се наоѓа во киселата вода може да има различни ефекти врз кожата, во зависност од видот на кожата и акутната состојба.

Препорачливо е да ја отворите киселата вода и да ја оставите да изветрее, па дури потоа да се миете со неа.

За да го зголемите освежувачкиот ефект, истурете ја во шише со спреј и добро изладете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi