ХОЛИВУДСКАТА ДИВА ИЗГЛЕДА БЕСПРЕКОРНО, А ОВА СЕ НЕЈЗИНИТЕ МАЛИ ТАЈНИ: Кетрин Зета-Џоунс никогаш не ги прескокнува овие ритуали!

24 јули, 2021
131399_profimedia0354418639_ls

Кога станува збор за дами кои се занимаваат со јавна работа, отсекогаш нè интересирало како е можно да се има толку негувано лице и дали за тоа се одговорни само скапите третмани.

Сепак, повеќето од овие дами имаат проблеми со кожата како и сите други, па решенијата се всушност многу едноставни. Трикот е претежно во упорност и избор на вистински производи што одговараат на вашата кожа.

Познатата актерка Кетрин Зета-Џонс има 51 година, но и изглед на кој би и позавиделе нејзините двојно помлади колешки. Таа откри и како всушност се грижи за своето лице, а ќе забележите дека тоа воопшто не е комплицирано:

  1. Навлажнувачки крем

Хидратантна крема е неизоставен дел од нејзината рутина наутро и навечер, бидејќи верува дека хидратацијата е најважна за спречување на стареење на кожата. Покрај тоа, Кетрин Зета-Џонс среќно користи есенцијални масла, кои ги впива на лицето и телото.

Ketrin Zita Džiuns sa ćerkom
  1. Редовен пилинг е задолжително

Сепак, за маслата е потребна противтежа, која таа ја открила во секојдневниот пилинг. Нејзини избори се благи производи кои не ја оштетуваат кожата, најчесто во форма на гел. Целта е, се разбира, да се отстранат мртвите клетки.

  1. Воздржување од допирање на лицето

Актерката еднаш изјави дека го следи советот од салонот за убавина, а тоа е да не го допира лицето во случај на мозолче или црна точка. Ако им се верува на другите дерматолози, спасот е во апстиненцијата, бидејќи во спротивно состојбата може само да се влоши.

Ketrin Zita Džouns
  1. Крем за заштитен фактор

За време на карантинот, актерката организираше одговарање на прашањата на нејзините следбеници на Инстаграм, а едно од нив се однесуваше на патувања. Предметното лице се интересирало што носи Кетрин секогаш со себе, а одговорот бил едноставен – сопруг, деца, пасош и крема за сончање. Таа ја искористи можноста да ја потенцира важноста на заштитата на кожата од сонце, бидејќи временските услови денес го бараат тоа. Како и многу дами, таа обожава кога ќе стане потемнета, но нејзината убавина сè уште е во втор план.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi