Холивудски дерматолог открива начин на нега за кој е докажано дека брише 10 години од лицето

1 јуни, 2021
брише 10 години

Речиси секоја жена во светот се обидува да одржува младешка и сјајна кожа што е можно подолго. На пазар кој е толку преплавен со разни препарати и совети, понекогаш е тешко да се донесе одлука за еден метод на подмладување.

Дерматологот Хајди Кинг, која се грижи за изгледот на холивудските везди, неодамна откри некои од методите за нега што ги предлага се со цел да се задржи кожата млада што е можно подолго.

Еве неколку едноставни процедури за нега кои и го враќаат сјајот и свежината на вашата кожа.

 1. Пилинг
  Употребата на четки за пилинг и оние кои го отстрануваат горниот слој на мртви клетки им овозможуваат на активните состојки да направат подобра работа и да го стимулираат колагенот и еластинот, откривајќи нова, свежа кожа.
 2. Фактор на заштита
  Заблуда е дека кремата за сончање е неопходна само во текот на летото. УВ-зрачењето е исклучително силно во текот на зимските месеци, и тоа е една од главните причини зошто кожата предвремено ,,пропаѓа”.

Нанесете крем со заштитен фактор од најмалку 20 за да избегнете какви било негативни последици.

 1. Антиоксиданти
  Антиоксидансите ја штитат кожата од оксидативен стрес, воспаление и УВ зраци.

„Неутрализирањето на слободните радикали ја намалува можноста за оштетување на кожата. Еден од најдобрите е витамин Ц кој помага да се изгради колаген. Колку и да е добро во исхраната, ефикасен е и кога се наоѓа во кремите. Коензим Q10 и витамин Е се исто така одлични антиоксиданти. Бидете сигурни дека кремите што ги купувате ги содржат овие состојки “, вели таа.

 1. Ретинол
  Ретинодите се деривати на витамин А и студиите покажуваат дека тие играат клучна улога во намалувањето на фините линии и брчките, како и на темните дамки на кожата.
 2. Хијалуронска киселина
  Оваа состојка е неопходна кога станува збор за хидратација. Имено, ја одржува влажноста на кожата и со тоа го прави лицето сјајно и свежо.

Првите резултати по употребата на кремот што содржи хијалуронска киселина може да се видат само по седум дена. За да се одржат резултатите, не смеете да ја прекинувате нивната употреба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi