Холивудски шминкер за тајната на убавината на Бијонсе: Како изгледа толку младолико познатата пеачка?

24 март, 2021
6f31571e2856022c93c296fc91e936248c5def16

Сер Џон е познат холивудски шминкер, кој е задолжен за изгледот на многу светски sвезди, вклучувајќи ја и Бијонсе. Тој верува дека хидратацијата на лицето е најважна, особено кога станува збор за шминкањето.

Џон вели дека на крајот од шминката треба да се нанесе уште еден слој крем.

  • По затемнетата основа, предлагам дополнителна хидратација, така што лицето ја задржува влагата, а потоа следува руменилото, што во тој случај ќе изгледа многу поприродно – истакнува Џон, а пренесува Вог.

Најдобро е да се нанесува руменило кога кожата има повеќе влага, бидејќи на тој начин ќе се вклопи подобро со тенот и ќе изгледа сјајно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris