Идеална комбинација: Направете маска за мрсна кожа од лимон и зелен чај

14 август, 2021
Screenshot 2021-08-14 172627

Покрај многуте здравствени придобивки, зелениот чај е корисен и за кожата на лицето

Помага да се намали прекумерната секреција на себум. Ова може да биде голема предност за мрсна кожа и кожа склона кон појава на акни, бидејќи прекумерниот себум е една од главните причини за формирање на мозолчињата.

Маската можете лесно да ја направите сами дома. Сега се одлучивме за онаа во комбинација со лимон.

Лимон и зелен чај

Додека зелениот чај ја смирува кожата, лимонот ја прави кожата посветла и го забавува создавањето на брчки.

Состојки:

1 лажица свежо сварен зелен чај

1 лажица сок од лимон

Постапка:

Измешајте ги состојките и нанесете ја смесата на лицето. Избегнувајте ги областите околу очите и усните. Оставете да делува околу 10 минути, а потоа исплакнете го лицето со ладна вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi