Има ли нешто во нивните години? 5 причини зошто постарите мажи се попривлечни од помладите

3 септември, 2021
327037_muskarac-shutterstock-631959683_ff

Зрелоста и интелигенцијата честопати можат да придонесат постарите мажи да ја добијат титулата поатрактивни од младите мажи

Во разговорите за тоа што треба да има идеалниот партнер, често има расправии за тоа дали се попривлечни помладите или постарите мажи. За некои е незамисливо да се во врска со некого кој има години колку и нивните родители, додека други претпочитаат партнер со искуство.

Постојат различни објаснувања зошто едните или другите се позаводливи, а оние што повеќе сакаат постари обично го објаснуваат тоа на следниот начин.

– Постарите мажи се позрели – преку животното искуство низ кое поминуваат постарите мажи, тие учат многу од различни ситуации што им помагаат да одржат постабилна и разбирлива врска, каде што има малку простор за несогласување.

– Некои истражувања докажаа дека постарите мажи се поинтелигентни, што во некои случаи повторно е поврзано со искуството што го стекнуваат со текот на годините.

– Тие не донесуваат премногу збунувачки одлуки, односно зад нив нема многу неред што треба да се решава.

– Стабилноста што ја имаат во материјална смисла, исто така, може да биде еден од факторите што придонесуваат за подобра врска, бидејќи ако двете страни се во слична или приближна ситуација, придонесува за полесна иднина и планови.

– Се верува дека постарите мажи придонесуваат повеќе за работата дома, тие имаат тенденција да преземат одговорност за решавање на некои домашни обврски.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi