ИМАТЕ ДАМКИ НА ДУШЕКОТ? Со ова средство вашиот душек ќе изгледа како штотуку да сте го купиле

13 октомври, 2021
219360_megan201_f

Чистењето на душеците може да биде вистински проблем, но една мајка откри како да направите ефикасно отстранување на дамките од само две состојки, а нејзиниот совет воодушеви многу корисници на социјалните мрежи.

Потење, излачување на маснотии во телото, па дури и крварење или мокрење, има многу работи што можат да го уништат изгледот на душекот и да остават непријатни дамки. Иако повеќето душеци имаат прекривки што го штитат, понекогаш дамките ги пробиваат и завршуваат на самиот душек.

Чистењето душеци може да биде вистински проблем, но една мајка откри како да се направи ефикасно отстранување на дамките од само две состојки, а нејзиниот совет воодушеви многу корисници на социјалните мрежи.

Сода бикарбоната може да направи „чуда“, но не користете ја за ова…

Мама Мила сподели видео на својот TikTok профил во кое покажа како се чистат дамките од душеци со само два производи. Се што треба да направите е да измешате водород пероксид (3%) и капка детергент за миење садови во едно шише со спреј.

Испрскајте ја смесата врз дамката на душекот, потоа покријте ја со сода бикарбона и добро истријте сѐ и оставете да делува 15 минути. На крај, добро исушете го душекот за да се ослободите од остатоците од сода бикарбоната.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris