ИСЧИСТЕТЕ ГИ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ ОД НИКОТИНОТ НА ПРИРОДЕН НАЧИН! Пробајте го овој едноставен, но многу ефикасен пијалок!

24 август, 2021
397638_x5_f

За природно чистење на белите дробови на пушач, направете пијалок со три состојки. Рецептот е лесен за подготовка и не е наменет само за пушачи, туку и за пасивни пушачи

Состојки:

400 гр кромид

1 литар вода

400 гр шеќер (може и мед)

2 лажици куркума

корен од ѓумбир со големина на палец

Подготовка:

Истурете ја водата во тенџере, потоа додадете го шеќерот, ставете го тенџерето на шпорет и загревајте до вриење. Главиците кромид исечете ги на четвртини, исечете го коренот од ѓумбир и додајте ги двата во засладената вода. Кога смесата повторно ќе зоврие, додадете куркума, па намалете го огнот на ниска температура. Оставете ја смесата да се вари додека количината на вода не се намали за половина. Потоа процедете и истурете во тегла. Кога ќе се излади целосно, ставете го пијалокот во фрижидер и чувајте го додека не се потроши.

Земете две лажици еликсир наутро на празен стомак и навечер два часа по оброкот.

Ѓумбир

Овој стар зачин се користи уште од античките времиња поради неговите лековити својства. Покрај тоа, помага да се отстрани вишокот слуз во белите дробови.

Кромид

Кромидот, како и лукот, има антиканцерогени својства и е одличен соборец во многу малигни состојби. Особено е ефикасен во спречувањето на разни респираторни заболувања.

Куркума

Куркума или индиски шафран е богата со витамини и минерали, а исто така содржи супер здрави омега 3 масни киселини. Има антивирусни, антибактериски и антиканцерогени својства, па затоа е добро да ја вклучите меѓу храната што ја користите во секојдневната исхрана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi