ИСЧИСТЕТЕ ГИ ЅИДОВИТЕ СО ПОМОШ НА ОВОЈ ЕДНОСТАВЕН ТРИК! Потребни ви се ТРИ СОСТОЈКИ кои сигурно ги имате во вашиот дом!

22 август, 2021
375811_x3_f

Ако не го кречите вашиот дом редовно, sидовите со текот на времето ќе добијат сив тон, па дури и жолтеникава боја, но не грижете се, постои решение за овој проблем.

Наместо да купите канта боја и цела опрема потребна за освежување на просторијата, обидете се прво да ги исчистите.

Измешајте вода, сода бикарбона и многу средства за дезинфекција во еден сад. Потопете го валјакот за фарбање на ѕидови во течноста и премачкајте ја целата површина. Доколку е потребно, повторете ја постапката.

Освен што ќе бидат како нови, sидовите ќе мирисаат одлично, и како што тврди авторот на овој рецепт, докажано е и дека ги отстранува дамките од боички и фломастери направени од деца, пишува “The Sun”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi