Исчистете го вашето тело од токсини со лек стар 5.000 години, потребна ви е само една состојка!

7 септември, 2021
Screenshot_1

Телото има само два начина да се ослободи од токсините, едниот преку дебелото црево, а другиот преку плунковните жлезди кои треба да се стимулираат.

Пред 5.000 години, античките индиски списи опишале метод на клумкање на растително масло во устата, а овој рецепт се покажал многу ефикасен многу пати.

Потребно ви е ладно цедено масло, сончогледово, маслиново или сусамово и треба да го клумкате во уста 15-20 минути, а потоа да го плукнете и да ја исплакнете устата со вода или чај.

Клумкањето треба да се прави наутро, на празен стомак и три пати на ден пред јадење.

За време на клумкањето, неколку литри крв тече низ плунковните жлезди, кои потоа се ослободуваат од токсични материи и важно е да се повтори дека маслото мора да се исплука по клумкањето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris