ДИЕТА ПОСЕБНО КРЕИРАНА ЗА РУСКИТЕ БАЛЕРИНИ: Се губат и до 5 килограми за седум дена! (МЕНИ)

5 јуни, 2021
218335_balerina_ls

Доведете ја линијата до совршенство за кратко време

Благодарение на правилниот избор на намирници, руските балерини немаат проблеми со исхраната. Тие не веруваат во ригорозни диети, туку само во урамнотежена исхрана.

Иако јадат претежно здраво, тие не се откажуваат целосно од таа помалку здрава храна. Еднаш или двапати неделно, дозволете си да изедете парче торта или чоколадо.

Ако навистина зголемат неколку килограми, тие ја воведуваат оваа диета. Трае 7 дена, а во овој период може да изгубите до 4-5 кг.

Неделно мени:

1 ден

Првиот ден, дозволено е да се јаде каков било неограничен зеленчук: печен, суров, варен. Оброците треба да се подготвуваат без масло, сол и лути зачини и важно е да пиете многу вода.

2 ден

Следниот ден, месото е на менито. Се препорачува пилешко или мисиркино. Вкупно – 800 гр месо распределено во еднакви делови во текот на денот.

3 ден

На овој ден се дозволени околу 1 кг овошје и 400 мл кефир или јогурт.

4 ден

Четвртиот ден се јаде само супа во неограничени количини. Овој ден ќе направи целосна детоксикација на телото.

5 ден

Распоредете 800 гр риба во 3 оброка и со нив јадете зелена салата или зелка во неограничени количини.

6 ден

Ден за каша, овесот, леќата и оризот се земаат во предвид. Не јадете повеќе од 700 гр производ на ден.

7 ден

Последниот ден, на менито на диетата е зеленчук во неограничени количини.

Лесната физичка активност во овој период се препорачува за забрзување на метаболизмот и согорување на калории.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi