КИЛОГРАМИТЕ ИСЧЕЗУВААТ! Само една чаша од ОВОЈ сок дневно придонесува за БРЗО слабеење

21 мај, 2021
353491_pice_f

Нутриционистите веруваат дека здравиот начин на живот е формула за природно слабеење. Ние ќе ви покажеме како да направите природен пијалок за слабеење, кој има голем ефект врз линијата

Состојки:

1 морков

1 домат

1/2 лимон

100 мл вода

Подготовка:

Исечете ги морковот и доматот на парчиња – тие содржат многу хранливи материи како витамин Б1, витамин Ц, калциум и растителни влакна. Овие супстанции позитивно придонесуваат за процесот на брзо губење на тежината. Тие имаат способност да го подобрат метаболизмот и да ги отстранат токсините.

Експертите велат дека доматите многу добро му помагаат на телото да го намали холестеролот.

Ставете ги парчињата (морков и домат) и водата во блендер и мешајте додека не добиете сок.

Истурете го природниот сок за слабеење во чаша, додадете сок од половина лимон и пијте.

Белешка: Не пијте повеќе од 1 чаша на ден од овој пијалок за слабеење.

Пијте 1 чаша од секој ден 20 минути по појадокот за најдобар ефект врз губитокот на килограмите и холестеролот во организмот.

По три недели употреба, можете безбедно да изгубите од 7 до 9 килограми. Не заборавајте да вежбате најмалку 20 минути на ден и да се држите настрана од мрсна храна за да ја изгубите тежината побрзо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi