Колку тони храна јадеме во текот на животот? Не можете да ја замислите оваа бројка дури и во најлудите соништа

10 февруари, 2021
jjj

Појадок, ужина, ручек, ужинка, вечера … Закуски, слатки, одење на кафе што се претвора во друга непланирана ужина …

Храната е неопходно „гориво“ за нас, и честопати е утеха кога сме под стрес, разочарани, уморни, тажни или осамени.

Не можеме да замислиме еден ден без храна, но дали некогаш сте се запрашале колку време во животот поминуваме јадејќи и колку храна внесуваме во организмот во првите 70 години од животот?

Д-р Саша Плечевиќ, попознат како д-р Фелгуд, се занимаваше со оваа статистика во новото видео на ТикТок.

@zona_zdravlja

Jedete 100t hrane tokom svog života! #hrana #visakkilograma #nezdravahrana #gomilahrane #obilnaishrana #visakkilograma

♬ original sound – zona_zdravlja
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi