МЕСЕЧЕВА ДИЕТА: Предизвик за најхрабрите!

3 март, 2021
883771_profimedia0133889173_ls

Оваа диета служи за прочистување на организмот и слабеење – дури два килограми за еден ден

Месечевата диета се состои од пост 24 часа во периодот на новата месечина. Дозволено е само конзумирање течности и обична вода, благ чај од билки, секако без шеќер.

Ако ви е тешко да пиете само вода или чај, можете да додадете и свеж овошен или сок од зеленчук, без шеќер и адитиви. Алкохолот и млекото се строго забранети, како и целата цврста храна. Количината на течност што треба да се внесе варира од личност до личност и се движи помеѓу три и четири литри. Ако се чувствувате многу гладни, испијте една чаша сок од зеленчук. Физичката активност во овие 24 часа треба да се сведе на прошетки и брзо одење, што ќе помогне во детоксикација и губење на тежината. Вредноста на оваа еднодневна диета е во суштина во детоксикацијата на организмот. Ако сте подготвени да се обидете, подгответе се, новата месечина во март е веќе следната недела, 13 март. Оние кои често постат на денот на новата месечина, знаат дека распоредот е исто така важен и обрнете внимание на тоа – новата месечина на 13 март започнува во 11 часот и 22 минути. Во април, новата месечина е дванаесетта, во 16 часот и 31 минути. Точните датуми и времиња за секој месец до крајот на годината можете да ги најдете во црковниот календар, а сè што треба да направите е да напишете „месечеви мени за 2021 година“ на Google и ќе добиете страници каде што можете да најдете датуми и времиња.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris