Работничката диета топи килограми како никоја досега: Изгубете 7 килограми за една недела! (Мени)

11 февруари, 2021
197911_profimedia0268447554_ls

Со работната диета, покрај тоа што ќе изгубите 5 до 7 килограми неделно, го ставате вашето тело во процес на детоксикација.

ГМ диета или диета на работници беше смислена од успешна американска компанија уште во 1985 година со цел да им помогне на вработените да изгубат вишок килограми и на тој начин да бидат поздрави.

Во тоа време, исто така беше популарна како диета од зелка, а планот за диета се засноваше на фактот дека едно лице троши помалку калории во текот на денот отколку што му треба, што предизвикува топење на вишокот маснотии од телото.

Прв ден

На самиот почеток на диетата може да консумирате какво било овошје, освен банани. Нема ограничувања во квантитет, слободно јадете што повеќе овошје.

Втор ден

Наместо овошје, јадете зеленчук, без разлика дали е варен или суров, нема ограничувања.

На пример, можете да имате печен компир за појадок, и ако сакате, додадете малку путер. На тој начин, ќе му ги дадете на вашето тело потребните јаглехидрати и ќе ги наполните батериите за остатокот од денот.

Зеленчукот ќе му обезбеди на вашето тело доволно хранливи материи и растителни влакна, и практично е без калории.

Трет ден

Освен банани и компири, на третиот ден можете да јадете сите мешавини на овошје и зеленчук, без ограничувања на видот и количината.

Не ви требаат компири затоа што ќе добиете јаглехидрати од овошјето. Во оваа фаза, телото е подготвено да ги согори вишокот килограми.

Четврти ден

Банани и млеко – Овој ден можете да јадете до 8 банани, да пиете 3 чаши млеко и супа што можете да ги јадете колку што сакате (како и на другите денови од оваа диета).

Бананите се важни затоа што ги враќаат натриумот и калиумот што телото ги изгубило во претходните три дена.

Петти ден

Ден на говедско и домати- можете да јадете 6 цели домати и две порции од 300 грама говедско месо.

Не мора да го јадете целото говедско месо, јадете колку што сакате, додека треба да ги јадете сите домати.

Осигурете се да го зголемите внесот на вода за дополнителни 2 чаши во текот на овој ден, за да му помогнете на телото да се исчисти од урична киселина што ќе се формира за време на варењето на говедското месо. Месото ќе го обезбеди вашето тело со железо и протеини, а доматните влакна ќе помогнат во варењето на храната.

Шести ден

Говедско месо се јаде и на шести ден, но доматот се менува со мешавина од зеленчук што ќе го земете по ваш избор. Можете да јадете зеленчук колку што сакате, и говедско месо исто како и на петтиот ден (2 порции од 300 грама).

Овој ден, телото е целосно склоно кон губење на тежината и ќе видите разлика во вашиот изглед во споредба со времето пред почетокот на диетата.

Седми ден

На последниот ден, јадете кафеав ориз, овошен сок и зеленчук, без никакви ограничувања.

Забелешка:

Бидете сигурни да пиете 6-8 чаши вода на секои седум дена (освен ако не е поинаку наведено) и задолжително јадете ГМ супа (супата се јаде без ограничување и вклучува и течен и варен зеленчук).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi