БАНАНА ДИЕТА: Идеална е за брзо намалување на килограмите, а ова се правилата!

4 октомври, 2021
164833_bananebananavocefotoshutter1436525870698025_ff


Концептот е едноставен: само банани се јадат за појадок, а остатокот од денот можете да јадете (скоро) сè. Главната работа е дека тоа треба да е здраво и избалансирано.

Правила за банана диетата:

Јапонската диета се заснова на фактот дека појадокот е најважниот дневен оброк. Концептот е да се јаде само една до две банани секое утро. Бананите брзо ќе ве заситат. И тие се богати со калиум и хранливи влакна кои ги регулираат телесните масти. Со јапонската диета со банана, не смеете да јадете навечер после 20 часот.

Јапонски експерти тврдат дека не е потребно да се занимавате со никаков спорт за да изгубите неколку килограми со оваа диета. Ова не е трајно решение Бидејќи бананите содржат многу овошен шеќер, појадокот од банана не треба да стане трајна навика за вас. Оваа диета ќе ви помогне брзо да изгубите неколку килограми, но на вашето тело му треба многу движење трајно ако сакате да изгубите тежина. Затоа експертите ја препорачуваат јапонската диета со банана само ако сакате брзо да изгубите неколку килограми. Не е добро на долг рок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris