Испробајте ја оваа ДОЖИВОТНА ДЕПИЛАЦИЈА: Нанесете ја природната смеса под пазувите и ќе се решите од сите проблеми!

11 март, 2021
fc993ecdbfdcad30b4d20bb30ee9fbe028cc9b3f

Убавото време пристигнува, а со тоа и вечното мачење на жените – влакната.

Некои едноставно ги бричат, но за оние кои избегнуваат таков третман, ласерското отстранување е сè почест избор. Жените кои, од која било причина, не се одлучуваат за овие решенија, можат да најдат спас во природно решение.

Рецептот доаѓа од Азија, каде што скоро сите жени го користеле барем еднаш, а потребни се неколку третмани за целосно отстранување на влакната.

Сè што ви треба за трајно отстранување на влакната под раката се сок од лимон и шеќер.

Состојки:

2 лажици сок од лимон и една лажица шеќер.

Сè што треба да направите е да ги измешате овие две состојки и да ги нанесете на чиста кожа под вашите раце. Оставете да делува неколку минути, а потоа извадете го со сува, памучна, чиста крпа. Немојте веднаш да се истуширате или да прскате дезодоранси за да направите лимонот да трае што е можно подолго; па можеби е најдобро да се направи третманот пред спиење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi