ИТАЛИЈАНСКИ СЕКСОЛОГ ОТКРИ: Обликот на градите зборува за сексуалните склоности на жената!

25 август, 2021
164875_shutterstock-195998552_ls

Италијанскиот сексолог Пјеро Лоренцони објасни дека женските гради можат да го покажат карактерот во иста мера како што покажува астрологијата.

Тој ги спореди типовите на гради со овошни дрвја, па затоа тврди дека големината и обликот на градите можат да откријат се за жената. Според неговата теорија, жените со мали гради се возбудливи, интелигентни, сакаат секс и се вистински сопатници во животот. Тој ги дели жените со големи гради на оние кои ретко ќе одбијат покана за секс и дами кои повеќе уживаат во нежноста. Според обликот на градите, Лоренцони ги подели жените на дињи, грејпфрут, круши и лимони. Тој додаде и портокали и тврди дека жените со таква форма на градите не се луди за секс, туку сакаат милување. Дињата Според тој италијански сексолог, жена со големи заоблени гради кои изгледаат како дињи на прв поглед изгледа мајчински, но тоа е далеку од вистината. Таквата жена сака да јаде, сака да и удоволуваат и да и се восхитуваат и не е премногу заинтересирана за секс.

Лимон Градите во облик на лимон укажуваат на огнена партнерка. Таквата жена е полна со живот, знае да се смее и да се шегува на своја сметка, а во кревет ја сакаат разновидноста. Овие жени се полни со живот, понекогаш дрски, но пред се сакаат живот полн со изненадувања и адреналин. Грејпфрут Жените кои се кријат зад ваквите гради се далеку од она што го очекувате. Можеби изгледаат секси и заводливо, но во суштина се срамежливи и не се заинтересирани за големи изливи на страст. Ќе го разгалат својот партнер, но размената на нежност ќе ја стават пред сексот. Круша Ако ве заинтересира жена со гради во облик на круша, знајте дека, иако се конзервативни, жените со оваа форма на гради сакаат да водат љубов во сите варијанти. И внимавајте! Иако делуваат многу сериозно, овие припаднички на понежниот пол се склони кон прељуба. Јаболко Ваквите гради наводно откриваат фригидна домаќинка, на која и е тешко да доживее оргазам, но би пробала се во кревет. Тие не сакаат да ги менуваат партнерите и обично се попаметни од своите сопрузи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi