Избелете ги забите со ОВИЕ намирници! Дамките зад забите ќе исчезнат, а здивот ќе биде посвеж

25 јули, 2021
949f8fe3c8a8022a4afb9f2bce1be4798a81f73a

Резултатите ќе бидат видливи веднаш.

Наместо професионално белеење на заби, испробајте го овој народен рецепт со храна што секој ја има дома – нема да имате што да изгубите, а резултатите ќе ве изненадат.

Тајната е во јаболковиот оцет. Тоа е намирница која не само што ги избелува забите, туку и ги отстранува видливите дамки од нив, дури и оние направени од тутун, а истовремено го освежува здивот.

Сепак, поради својата јачина, јаболковиот оцет не треба да се користи концентриран, туку разреден – една лажица треба да се раствори во чаша вода.

Избелете ги забите со јаболков оцет на следниов начин:

Прво, земете мала голтка од добиениот раствор и добро исплакнете ја устата со неа, а потоа исплукајте ја. Потоа, натопете четка за заби во чашата, и истријте ги забите како да ги миете со паста за заби. Исплакнете ја устата со малку повеќе течност и на крај исплакнете ја добро со вода.

По првиот пат, ќе забележите дека забите се побели, а здивот е посвеж.

Користете го овој третман за белење на заби најмногу еднаш на два дена, за да не ја оштетите глеѓта на забот со агресивно триење со четката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi