ЈА ОТКРИ ТАЈНАТА НА СОВРШЕНАТА КОЖА: Корејка сподели ТРИК за нега на лицето – клучот е во ОВОЈ начин на масажа! (ВИДЕО)

31 јули, 2021
Screenshot 2021-07-31 140035

Нема сомнение дека сите жени сакаат да го одложат или забават процесот на стареење. Обично прво се појавува на лицето во комбинација со многу други фактори, како што се изложување на сонце, лоша исхрана и недоволен сон.

Сепак, веројатно сте забележале дека Корејците имаат речиси беспрекорна кожа на лицето, без разлика колку години имаат, а одредена техника на масажа е одговорна за тоа.

– Оваа техника се смета за одлична за ослободување на напнатоста, подобрување на циркулацијата, стимулирање на лимфниот систем и привремено кревање и обликување, а да не зборуваме за холистичко заздравување и менталната релаксација – вели д -р Зион Ко Лам, која исто така покажа како се изведува масажата.

Еве како тоа изгледа:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi