„ЈАБ-ЈУМ“ ПОЗА КОЈА ГИ ЗАЛУДЕ ПАРОВИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ! Велат дека има двојна ефикасност!

13 септември, 2021
Screenshot 2021-09-13 135738

Позата “јаб-јум” исто така овозможува и да се ослободите од стресот.

Се вели дека оваа поза истовремено го ублажува стресот и доведува до неверојатно задоволство.

– Особено е ефикасно ако партнерите го синхронизираат дишењето и се гледаат во очи. Инспирирана е од тантричкиот секс, им овозможува на партнерите да се фокусираат еден на друг, што е многу важно при ослободување од стресот – тврди сексологот Керол Квин.

Таа објасни и како се изведува.

– Мажот треба да седне со скрстени нозе, а партнерката да му седне во скутот свртена кон него. Треба да го опфати и да му ги завитка нозете околу долниот дел на грбот. Се прегрнуваат со рацете и се гледаат во очи. Позата е добра за жените бидејќи можат да ја контролираат пенетрацијата, а пенисот најмногу ќе го стимулира најчувствителниот дел од вагината. Ако, покрај кулминацијата, која сама по себе го релаксира телото, сакате уште повеќе да го опуштите мозокот, задолжително координирајте го дишењето со партнерот за време на сексуалниот однос – советува таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi