ЈАДЕТЕ ГО ОВА ЗА ВЕЧЕРА 3 ДЕНА ПО РЕД: Нема да верувате што ќе излезе од вашиот стомак!

8 април, 2021
110562_bowl-centimeter-delicious-1332189_f

Салатата која ви ја носиме подолу ќе ви помогне да ги исчистите цревата и да одржувате нормална pH на желудникот. Што значи дека ќе има корисен ефект врз вашиот дигестивен систем.

Намирниците кои се наоѓаат во оваа салата се богати со растителни влакна, минерали и пектин, што ќе помогне во одржувањето на цревната флора.

Состојки:

Маслиново масло

Сок од лимон

Репка

Зелка

Морков

Подготовка:

Изрендајте ги зелката, морковот и репката и измешајте ги во сад. Можете исто така да додадете малку целер. Оставете да отстои некое време за да се ослободи сокот, а потоа додадете сок од лимон. Не ја посолувајте салатата.

Оваа салата ќе даде позитивни резултати, и не треба да заборавите дека покрај конзумирањето на оваа салата, треба да јадете здрава храна и да пиете многу вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi